Кари: Никогаш не е досадно во НБА

181

Еден од најдобрите кошаркари на Голден Стејт, Стеф Кари призна дека тој никогаш не е уморен за да победи во НБА лигата и на секој натпревар игра мотивирано.

– Имам такви свежи емоции. Чувството е многу убаво кога ќе се искачите на подиумот и да сфатите дека тоа е награда за напорната работа во текот на сезоната. Таквите чувства никогаш не „излитуваат“. Во тој момент, се експлодира во мене, и на моето лице се наоѓа широка насмевка. Јас ќе настојувам да го доживувам тоа онолку долго колку што можам, изјави Кари.

Голден Стејт ноќта меѓу петок и сабота го совлада Кливленд” во четвртиот натпревар од финалето на лигата (108:85) и го одбрани трофејот.