Евролига: Атина домаќин на Ф4 турнирот во 2020 година

121

Грчката престолнина Атина ќе биде домаќин на финалниот кошаркарски турнир во Евролигата во 2020 година.

За последен пат Атина го прифати Ф4 турнирот во 2007 година, кога титулата ја освои локалниот Панатинаикос.

Во следната 2019 година, „фајнал фор“ турнирот ќе биде во шпанскиот град Виторија.