Шкендија во второто коло против молдавски Шериф Тираспол

118

Македонскиот шампион Шкендија во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите ќе се соочи со молдавскиот клуб Шериф Тираспол.

Молдавскиот првак во првото коло го елиминираше Торпедо Кутаиши од Грузија.

Првиот натпревар се игра во Скопје на 24 или на 25 јули, додека реваншот е седум дена подоцна во Молдавија.

Шкендија во првото коло го елиминираше велшки ТНС.