Црвена ѕвезда го тужи француски „Екип“

215

Директорот на ФК Црвена ѕвезда, Стефан Пантовиќ, е во Париз, каде разговара со адвокати за поднесување тужба против францускиот весник „Екип“.

Српскиот клуб се одлучи за таков чекор откако од медиумот пишуваа за несоодветни дејства пред натпреварот против Париз Сен Жермен и Црвена ѕвезда во Лигата на шампионите.
 
Црвена ѕвезда планира да го тужи францускиот весник и затоа сите опции се разгледуваат во тој случај, откако објави дека неименуван функционер на српскиот клуб сакал да плати дури пет милиони евра за убедлив пораз во Париз.
 
Француските медиуми објавија дека истрага е отворена.