ФОТОВЕСТ: Заслужен одмор по историскиот триумф

222

Луѓето од Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) попладнево го поминаа во прошетка низ Градскиот парк во Скопје, во опуштена атмосфера по синоќешната победа над Грузија 1-0, со која фудбалската репрезентација обезбеди прв пласман на Европско првенство. Релаксирачката прошетка на ФФМ предмалку ја забележа „Нова Македонија“.