ФИФА вечерва решава: Роналдо, Модриќ или Салах

66

Во Лондон вечерва Светската фудбалска федерација (ФИФА) ќе го објави победникот во трката за најдобар фудбалер за 2018 година.. Во трка се Кристијано Роналдо, Лука Модриќ и Мохамед Салах. ФИФА ќе ги прогласи најдобрите и во фудбал за жени, најдобриот голман, најдобрите тренери на машки и на женски екипи, ќе го избере најубавиот гол…, а ќе биде составен и најдобриот тим на годината.