Убедливи 5:0 за Шкендија

427

Тетовци вечерва на „Филип Втори“ во Скопје го надиграа ТНС со убедливи 5:0 со што практично си обезбедија пласман во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите.

Шкендија посакуваше рано водство и победа без примен гол, на крајот сето тоа се исполни, вклучително и убедлива победа над велшкиот шампион.

Реваншот помеѓу Шкендија и ТНС е на програмата за една недела во Велс