Сер Алекс Фергусон останува на интензивна нега

870

Поранешниот менаџер на Манчестер јунајтед Сер Алекс Фергусон и натаму се наоѓа на интензивна нега во една болница во Манчестер, откако беше опериран по изливот на крв во мозокот.

Операцијата на Фергусон мина добро, но ќе мора да остане во болница следниот период, јавува Скај спорт.