Легендарниот Роналдињо, еден од најдобрите фудбалери во историјата, има свој фаворит на ЕУРО 2020 – секако, македонската фудбалска репрезентација.

Ѕвездата на Наполи, Елиф Елмас преку својот Инстаграм профил објави видео на кое фантастичниот Бразилец ѝ дава поддршка на македонската репрезентација. Како можеме да потфрлиме со вакви навивачи?