Рибери се извини за шамарањето новинар

160

Фудбалерот на Баерн Минхен, Френк Рибери се извини за инцидентот со новинарот Патрик Гију.

Французинот по поразот од Борусија Дортмунд во натпреварот од 11-то бундеслигашко коло (2:3) го удри новинарот поради критиките во своето обраќање.

Претходно, клубот најави дека ќе го казни Рибери за непримерната постапка.