Рајола: Сколс нека стане директор, па нека го продава Погба

136

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола одговори на критиките кои легендарниот фудбалер на Јунајтед, Пол Сколс ги упати до Французинот.

По неделниот пораз на Јунајтед од Брајтон (2:3), Сколс изјави дека Погба не е вистински лидер на тимот од „Олд Трафорд“.

– Сколс се јави само од страв да не биде заборавен. Тој сигурно ни во Винстон Черчил не гледа лидер. Мислам дека би требало да стане спортски директор и да го посоветува Вудфорд да го продаде Погба. Би имал бессони ноќи да му најдам нов клуб – му порача иронично Рајола на Сколс преку Твитер.

Погба подолго време е цел на критики во Јунајтед, а од истите причини, не му се сјајни ниту односите со менаџерот Жозе Мурињо.