ПСЖ сака да го продолжи договорот со Ди Марија

48

Францускиот шампион Пари Сен Жермен, сака да ја продолжи соработката со аргентинскиот фудбалер Ангел Ди Марија.

Тамошните медиуми тврдат дека наскоро ќе биде обновен договорот на 30-годишниот Ди Марија и тој ќе биде со важност до 2021 година.

Аргентинецот е во ПСЖ од 2015 година. Неговиот актуелен договор е до летото 2019 година.

За ПСЖ Ди Марија има одиграно 138 натпревари, постигнати 52 гола и остварени 54 асистенции.