Погба: Во моментов сум во Јунајтед, но никогаш не се знае

50

Францускиот фудбалер од средниот ред, Пол Погба ја разбрани јавноста со изјавата за неговиот престој во вицешампионот на Англија, Манчестер Јунајтед.

Погба наводно е во лоша врска со менаџерот на тимот, Жозе Мурињо, а извесно време се шпекулира дека тој експлицитно побарал трансфер во својот поранешен клуб, Јувентус во текот на следниот трансфер период.

– Многу работи се кажаа, но јас имам договор со Манчестер. Мојата иднина е тука, имам договор и тука играм, но кој знае што може да се случи во наредните месеци – рече Погба.

Во врска со односот со Мурињо, тој негира дека има некои големи проблеми.

– Мурињо и јас имаме класичен однос меѓу играч и тренер, и така треба да биде. Можам да ве уверам дека јас секогаш давам 100 отсто, без разлика кој е мојот тренер. Секогаш давам 100 отсто за Јунајтед, тоа е сè што сакам да кажам – додаде Погба.

Погба дефинитивно ќе се врати во Торино оваа година, бидејќи го очекува натпревар во групната фаза од Лигата на шампионите против Јувентус.