Мбапе со порака до Англичаните: Трофејот сепак не доаѓа дома

199

Еден од најдобрите на Мундијалот во Русија, францускиот репрезентативец Килијан Мбапе, се огласи по поразот на Англија од Хрватска.

Британците изминатите неколку дена најавуваа освојување на СП и самоуверено најавуваа „враќање на фудбалот дома“, алудирајќи дека ќе станат шампиони.

-Доаѓа дома. Невозможно – напиша Мбапе.

Младиот талентиран напаѓач ја објасни својата реакција.

-Жал ми е. Ја сакам Англија, но заслужувате ваков одговор поради сите кои ми праќаа глупи пораки – реагира Мбапе