Марсијал го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед

137

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Антони Марсијал го продолжи договорот со клубот до јуни 2024, објави премиерлигашот.

Во актуелниот договор ќе биде вклучена можност за продолжување за еден година.

Дваесет и три годишниот Французин се пресели во Манчестер јунајтед од Монако во 2015 година.

Марсијал за МЈ досега има одиграно 142 натпревари и постигнато 46 голови.