Кадровски проблеми за Ангеловски пред мечот во Естонија

193
Игор Ангеловски

Македонската фудбалска репрезентација утре ќе гостува во Талин кај Естонија во рамките на третото коло во Лигата на нации. Во првите две кола во групата Македонија ја победи Ерменија со 2-1 и одигра 1-1 во Грузија.

Во пресрет на пресметката со Естонците селекторот на националниот тим Игор Ангеловски се соочува со кадровски проблеми. Поради повреди со кои се здобија на дуелот со Косово против Естонија нема да играат Аријан Адеми, Егзон Бејтулаи и Кристијан Тошевски.

Под знак прашалник е и настапот на Стефан Ристовски.