Итен состанок во Реал Мадрид

277

Раководството на актуелниот европски фудбалски шампион Реал Мадрид за вечер во 19 часот свика итен состанок на кој ќе биде донесена конечна одлука за судбината на тренерот Хулен Лопетеги, објави „АС“.

Според изворот, лидерите на Реал Мадрид ќе донесат одлука за разрешување на Лопетеги.

Главниот кандидат за заземање на неговото место е Антонио Конте, кој претходно беше на чело на Челзи.

Вчера Реал Мадрид загуби од Барселона со резултат 5:1.

„Кралскиот клуб“ по 10 круга во Шпанскиот фудбалски шампионат се наоѓа на деветтото место во табелата на шампионатот и има седум бода помалку од лидерот Барселона.