Ди Марија сака да игра за Атлетико Мадрид

239

Играчот за врска на Пари Сен Жермен, Анхел Ди Марија сака да се врати во Шпанија, во тимот на Атлетико Мадрид.

Како што пренесува „АС“, Аргентинецот е близу до трансфер во Атлетико.

Според изворот, самиот играч би сакал да работи под водство на тренерот на „јорганџиите“ и негов сонародник Диего Симеоне.

Исто така, и тренерот е заинтересиран за услугите на Ди Марија, кој минатата сезона одигра 45 натпревари и постигна 21 гол.

За Ди Марија интерес покажува и Наполи, екипа што има големи амбиции за новата сезона.