Бразилецот Роналдо хоспитализиран на Ибица

281

Легендарниот бразилски фудбалер, Луис Назарио да Лима Роналдо, беше примен во болницата во Ибица поради воспаление на белите дробови, објавија светските медиуми.

Поранешниот голгетер на Барселона, Интер, Реал и Милан се наоѓа на интензивна нега, но не е во животна опасност.

Од болницата на Ибица е соопштено дека Роналдо добро закрепнува.