15.8 C
Skopje
21.9.2021 - 0:47

- Резултати од пребарувањето

Ако не сте задоволни со резултатите, ве молиме направете ново пребарување

Алкалоид загуби од Валенсија, Карлсен славеше по 91 одигран потег!

Шахистите на македонскиот првак Алкалоид (прворангиран), неочекувано минимално со 2,5-3,5 загубија од шпанскиот претставник Валенсија (рангиран 5-ти), во 3-то коло на Европскиот клупски куп...

Путин останува во изолација

Рускиот претседател Владимир Путин се чувствува одлично, но ќе продолжи да работи во самоизолација оваа недела, изјави неговиот портпарол Дмитриј Песков. - Се чувствува одлично...

Британските научници тестираат нова вакцина против ковид-19

Научниците од Велика Британија започнаа со тестирање на нова вакцина против ковид на луѓето, која се надеваат дека може да биде ефикасна против нови...

Трета доза вакцина за лекарите и лицата постари од 60 години во Грција

Грција ќе им понуди на лекарите и на другиот медицински персонал трета доза од вакцината против ковид-19, објави денеска Министерството за здравство. Здравствените советници веќе...

Претседателот на Европскиот парламент хоспитализиран поради пневмонија

Претседателот на Европскиот парламент, Давид Сасоли, изминатите неколку дена ги помина во болница поради пневмонија, изјави денеска неговиот портпарол Роберто Куиoо. -  Претседателот на Европскиот...

Оружен напад во средно училиште во Вирџинија, има повредени

Најмалку две лица се ранети во пукање во средно училиште во градот Њупорт њуз, во сојузната држава Вирџинија. Како што пренесуваат медиумите, ранети се момче...

Вучиќ за ситуацијата на Косово: Се надевам дека нема да треба да прземеме контрамерки

Српскиот претседател Александар Вучиќ, вечерва се обрати на јавноста и нагласи дека ова е еден од најтешките денови за Србија, кога станува збор за...

Османи – Матуела: Неопходна е јасна политичка порака за европска иднина на земјите од...

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска се сретна со вршителот на должноста директор за Западен Балкан во Генералниот Директорат за соседство и преговори...

Премиерот Заев прими делегација бизнисмени и градоначалници од Полска

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска прими поголема делегација претставници на бизнис заедницата на Полска, како и делегација од градоначалници од оваа земја. Заев нагласи...

Средба на Димитров со претставници на Европската комисија надлежни за проширувањето со Западен Балкан

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров се сретна со Михаела Матуела, надлежна за Македонија и Албанија ГД НЕАР во Европската...