Ѕвездите на Реал ги постигнаа најубавите голови на СП

208

Меѓу десетте најубави голови во досегашниот тек од Светско првенство се издвојуваат мајсториите на фудбалерите на Реал Мадрид, Тони Крос (Германија), Кристијано Роналдо (Португалија) и на Лука Модриќ (Хрватска).