Холивудски пречек за Роналдо во Торино

451

Португалската ѕвезда, Кристијано Роналдо пристигна на стадионот на неговиот нов клуб Јувентус, каде што ќе ги помине медицинските прегледи.

Роналдо беше пречекан од стотици поддржувачи на „старата дама“ и без двоумење застана и даде автограми и се фотографираше со некои од најсреќните поддржувачи.

Италијанските медиуми известуваат дека пречекот на Роналдо пред стадионот на Јувентус бил во холивудски стил, проследен со бучава и со светла поставени во близина.

Подоцна, Португалецот се очекува да биде официјално претставен и
како играч на Јуве, откако премина во Торино од Реал Мадрид за 112 милиони евра.