Калина Велковска одушеви со изведбата на „This World“

958

Видео од настапот на Македонката Калина Велковска – Кали, на бугарското издание на музичкото натпреварување „Гласот“ ги преплави социјалните мрежи. 

Нејзината изведба на песната „This World“ ја освои публиката и го импресионираше жирито. Според коментарите објавени на Јутуб, Калина дефинитивно е фаворитка на публиката.