Деца ја тренираат „глумата“ на Нејмар

525

Најмладите постојано се обидуваат да ги изведат потезите на бразилскиот репрезентативец Нејмар, со што одредена група деца го имитираше паѓањето на славниот фудбалер, кое често може да се забележи за време на Светското првенство во Русија.

Видеото на кое се забележува како децата паѓаат на теренот, кога го слушаат зборот Нејмар, го привлече внианието на медиумите, како и на корисниците на социјалните мрежи.

Нејмар е критикуван поради начинот на кој реагира по стартовите на противничките фудбалери на Мундијалот.