Видео: Рускиот „ѕвер“ Хабиб се бори со мечка

2694

Не си играј со човек кој се борел со мечка, го предупреди еден фан УФЦ шампионот Конор Мекгрегор, кој беше поразен утрово во Лас Вегас од Хабиб Нурмагомедов со технички нокаут, со што ја продолжи низата од 27 победи по ред без пораз. Доказ за неговите боречки вештини е оваа снимка која датира од далечната 1997 година.