Нов Зеланд тагува по жртвите во Крајстчрч

79

Бројни букети цвеќе се оставени наспроти џамиите во Крајстчрч на Нов Зеланд, во знак на жалост за жртвите од оружениот напад што се случи во петокот, пренесуваат тамошните медиуми. Во нападот загинаа 50 луѓе, а исто толку беа повредени.