Екипата на „Медена земја“ се дружеше со холивудските ѕвезди

1132

Екипата на документарниот филм „Медена земја“ се дружеше со познатите холивудски ѕвезди меѓу кои беа Роберт Де Ниро, Леонардо ди Каприо, Бред Пит и Квентин Тарантино, на церемонијалната вечера одржана во театарот „Долби“ во Лос Анџелес, на која присуствуваа сите номинирани за овогодинешните најпрестижни филмски награди „оскари“.

– Оскаровските дружења започнаа. Им посакувам на сите да уживаат во овие извонредни денови кои следат – напишаа на Фејсбук Љубомир Стефанов и Тамара Котевска.

„Медена земја“ влезе во изборот за номинација за „оскар“ во две категории – за најдобар документарец и за најдобар странски филм.

Доделувањето на „оскарите“ ќе се одржи на 10 февруари.