Скопје утринава е меѓу трите најзагадени градови во светот

294
Скопје повторно меѓу првите десет најзагадени градови во светот Фото: Игор Бансколиев

Скопје утринава е меѓу трите најзагадени градови во светот. Пред македонскиот главен град се наоѓаат единствено авганистански Кабул и индиски Њу Делхи.

Според последните податоци на „Ервижуал“, Скопје се наоѓа утрово на третата позиција според загадувањето.