Силниот ветер откорна дрво во Автокоманда

1143

Силниот ветер, проследен со дожд, кој попладнево зафати некои делови од Скопје, откорна дрво од дворот на градинка во Автокоманда.

Од УХМР покрај засилената облачност и повремените поројни дождови, за денес се најавени и грмежи, засилен ветер и услови за град.