Осумнаесетгодишник нападнат во автобус на ЈСП

173

Осумнаесетгодишно лице било нападнато во автобус на ЈСП, кој сообраќал во правец од Бит-пазар кон Автокоманда.

Како што соопшти МВР, според пријавата, нападот го извршиле група млади лица кои потоа побегнале.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.