Полицијата во текот на вчерашниот ден (30 јануари) спровела засилени сообраќајни контроли.

Како што информираат од МВР, на териториите на скопските општини Центар и Илинден изречени биле вкупно 124 мерки, од кои 11 за брзо возење, 20 за возење без возачка дозвола, 4 за нерегистрирани возила, 17 за возење под дејство на алкохол и 6 за минување на црвено.

Од МВР нагласуваат дека засилените сообраќајни контроли ќе продолжат и во наредните денови.