Девет сообраќајки во изминатото деноноќие

32

Две тешко и осум лесно повредени лица е билансот од вкупно евидентираните девет сообраќајни незгоди што се случиле во Скопје во изминатото деноноќие.

Како што информира СВР, со поголема брзина од дозволената се движеле 43, под дејство на алкохол возеле осум, а со истечена дозвола биле 16.

Пајак службата, пак, подигнала 66 возила.