Без вода утре дел од Центар

151

Без вода утре од 9 часот ќе бидат корисниците на потегот од улицата „Аминта Трети“ до улицата „Мирослав Крлежа“.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје, прекинот е поради уличен дефект на улицата „Орце Николов“ 96 во населбата Центар.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.