Сончево и топло

355

Сончево и топло, попладне во крајните западни делови ќе има услови за краткотраен дожд и грмежи.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 23 до 34 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 32 степена.

УВ индексот ќе изнесува 8.