Сончево и топло, попладне со локална нестабилност

322

Сончево и топло, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат кон крајот на денот, особено во источните делови.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 22 до 34 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 31 степен.

УВ индексот ќе изнесува 8.