Сончево и потопло со мала до умерена облачност

753

Сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 19 до 29 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 27 степени.

УВ индексот ќе изнесува 7.