Променливо со засилен северен ветер

139

Променливо облачно на повеќе места ќе дува засилен северен ветер.Попладне ќе има нестабилност со локален пороен дожд и грмежи.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 21 до 33 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 31 степен.

УВ индексот ќе изнесува 7.