Променливо облачно и нестабилно

392

Променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Попладне во источните делови процесите ќе бидат поинтензивни.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 22 до 33 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 29 степени.

УВ индексот ќе изнесува 7.