Продолжува периодот на сончево и топло време

306

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните и јужните делови со краткотраен локален дожд и грмежи.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 22 до 32 степена.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 31 степен.

УВ индексот ќе изнесува 7.