Претпладне сончево, попладне нестабилно

141

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 19 до 33 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 30 степени.

УВ индексот ќе изнесува 8.