Поради снег забрана за камиони на патот Маврово -Дебар

98
фото: Илустрација

Поради интензивни врнежи од снег утрово е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар.

Како што информираат од ЈП „Македонија пат“ забраната е воведена од 10:00 часот