Патиштата влажни, се препорачува внимателно возење

115

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно, по претежно влажни коловози. Како што информира ЈП „Македонија пат“, снег провејува на Попова Шапка и Стража, но во моментов не се задржува на коловозот.

На одредени патни правци кои минуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

Се препорачува внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.