Облачно со повремени врнежи од дожд

658

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, особено попладне.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 19 до 32 степена.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 29 степени.

УВ индексот ќе изнесува 6.