Невреме го зафати Кавадарци, интензивно се чистат улиците

966

Општина Кавадарци синоќа ја зафати невреме. Интензивно се работи на чистење на улиците од наноси со земја од страна на екипите на Јавното претпријатие „Комуналец“. 

– Поројните дождови во вечерните часови оставија последици низ кавадаречките улици. Неколку екипи на комунални работници со механизација се на терен и вршат чистење и миење на улиците, како и отстранување на наносите од нив. Активностите ќе продолжат се до целосно отстранување на последиците кои невремето ги остави зад себе – информира Јавното претпријатие „Комуналец“. 

Од претпријатието соопштија дека ја следат состојбата во градот и оти веднаш се реагира таму каде што е потребно.