Во ВМРО-ДПМНЕ во тек се внатрепартиски анкети за кандидат за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за следните локални избори, изјави денеска во Битола Христијан Мицкоски, кој имаше средба со битолските бизнисмени.

Тој изјави дека меѓу кандидати за градоначалник се и кандидати кои се непартиски и дека очекува сигурна победа на претстојните локални избори.

М.М.