На автопатот А3, на патниот правец Ресен – Битола денеска ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Активностите ќе се изведуваат во текот на целиот дем, за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај.