Забрана за камиони на патот Маврово-Дебар во двата правца

115

Поради обилни врнежи од снег и засилен ветер попладнево е воведена забрана за тешки товарни возила на патниот правец крак-Маврово-Дебар во двата правци.

Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната е воведена од 16:30 часот.