Жител на село Другово физички бил нападнат од три лица во средиштето на Кичево

140
Во Полициската станица Кичево пријавено е дека вчера околу 10 часот на улица „Рудничка“, пред хотелот Кичево, од три лица физички бил нападнат А.М. (38) од село Другово. Се преземаат мерки за расчистување на овој случај, информираа од СВР Охрид.
 
З.А.