Ципрас по вторпат во Скопје

247

Попладнево грчкиот премиер Алексис Ципрас по вторпат ја посети Владата во Скопје.

Поранешниот грчки премиер Ципрас утре ќе присуствува на самитот „Економист”, посветен на Западен Балкан, каде ќе биде еден од говорниците.

Според најавите, Алексис Ципрас би требало да одржи и средба со премиерот Зоран Заев.