СДСМ: Дебакл од протест на Мицкоски

806

Со дебаклот од протест Мицкоски уште еднаш ја потврди титулата губитник затоа што, освен стотината негови приврзаници, сите други му го свртеа грбот, велат од СДСМ по денешниот марш на ВМРО-ДПМНЕ против поскапувањето на струјата.

– Лицемерно е човекот што беше вклучен во стопроцентно зголемување на електричната енергија, кој беше одговорен за укинување на евтината тарифа на струјата и човекот што доби бизнис со хидроцентрали од Владата, во кој бил советник, денеска да глуми загриженост за цената на струјата – се наведува во партиското соопштение.

Според СДСМ, Мицкоски демонстрира деструктивно и неодговорно однесување на штета на граѓаните, на државата и нејзината европска иднина.

– Со такво однесување, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ уште долго остануваат во опозиција – сметаат од партијата.